Illustration
Олег Ігнатенко
Консультант SAP TM

Автоматизуйте все! Автоматизуйте самі! Разом із ШІ! 

На початку своєї кар’єри у якості консультанта SAP Transportation Management, я декілька разів виконував роботу зі збору iнформацiї, а саме – розраховував вiдстань і час руху між точкою А і Б за допомогою Google Maps.
Вправа була проста:- Ctrl+C – з файлу Excel з адресами- Ctrl+V – у поле початку руху- Ctrl+C – з файлу Excel з адресами- Ctrl+V – у поле місця призначення- скопіювати або запам’ятати значення дистанції між цими точками і плановий час руху- внести ці значення в Excel.
Не складно.
Але ми збирали цю інформацiю для транспортної мережі, а це означає, що нам потрібні були дані “усі точки – до всіх точок”. В обидва напрямки. При використанні 50 локацій, це 2450 разів повторюваних дій. Як задіяти GIS ми тоді не знали.Тому робили і страждали :)
Час від часу, згадуючи цей досвід, у мене з’являлося бажання якось автоматизувати цей процес. Не через поточну потребу, а щоб довести собі минулому, що це можна було зробити простіше.Розумніше.Швидше.Легше.
І ось – настав час доступного ШІ. Моя перша спроба програмування з його допомогою виявилася успішною. Тому я вирішив закрити для себе той давній випадок.І почав з того, що написав в Copilot: “Напиши програму на Python, яка...”. А далі те, що зазвичай пишу в специфікації для розробників. 

Illustration

Я використовував покроковий метод розробки, щоб було легше тестувати проміжні результати і розуміти, як програма працює. Запитував, що означають деякі частини коду.
“Напиши перший функціонал...”“Напиши другий функціонал...”“Код у рядку Х не працює і видає помилку Y – виправ це”“Зміни реалізацію із використанням API на безпосереднє зчитування з сайту”“Оптимізуй ось цю частину коду...””Що робить цей код у рядку?”“Я змінив твій код – перевір і зміни тут...”“Поєднай ці програми, щоб отримати наступний результат...”
У результаті декількох ітерацій оновлення і розвитку коду я отримав робочу програму, яка робила саме те, що і я колись, руками. Не швидко. Але без монотонної ручної праці!У разі чого – можу запустити її та випити каву, прогулятися, почитати цікаву книгу, поки завдання виконується.
Звісно, в реальності все було не так просто, як описано вище.Довелося (хоча б поверхнево) вивчити декілька дотичних речей, поекспериментувати, побороти помилки, які регулярно робив ШІ у коді, свідомо тестувати проміжні результати для оптимізації та виправлення помилок. Змінювати формулювання поставленої задачі й пояснювати більш ретельно, бо якщо ти неточний у своїх побажаннях, то і результат отримаєш відповідний.
Звісно, ШІ не замінить вам справжніх розробників, не зробить з людини, яка щось чула про програмування, спеціаліста рівня Senior Developer. І точно не зробить за вас вашу роботу :)Але може значно розширити ваші можливості як спеціаліста, автоматизувати монотонні процеси, зменшити витрати часу та підвищити продуктивність. І навчитись чогось нового!
Просто шукайте точки застосування.Пробуйте.Робіть.Не здавайтесь.І хай ШІ допоможе вам!

Made with